Юве приземи Лацио и даде нова заявка за Скудетото

Отборът на Ювентус даде нова заявка за Скудетото, след като спечели поредното голямо дерби през този сезон и отново оглави временното класиране в Серия „А“.След като вече записаха победи над Милан и Интер, тази вечер „бианконерите“ надиграха и Лацио с 1:0 на стадион „Олимпико“ в Рим и продължават да нямат загуба на своята сметка. В същото време торинци сложиха край на серията от 9 поредни двубоя без поражение на своя съперник.

Единственият гол в срещата отбеляза Симоне Пепе в 34-ата минута, но той бе достатъчен за 69-ата победа на „старата госпожа“ над „орлите“ в 135-ия сблъсък помежду им.

Срещата бе изключително динамична, с отворена игра, нападателен футбол и много положения и пред двете врати. Първата по-опасна атака бе на сметката на домакините, като в 8-ата минута Ернанеш стреля от далечна дистанция, но високо над вратата. В ответната атака обаче Юве бе изключително близо до откриване на резултата, след като Стефан Лихтщайнер центрира от аутлинията и намери Клаудио Маркизио във вратарското поле, но изстрелът с глава на халфа не порази вратата. След това в 17-ата минута Андреа Пирло затрудни сериозно Федерико Маркети от фаул, но стражът успя да опази вратата си.

Последваха минути с предимство на Лацио и първо Томазо Роки бе на път да се възползва от грешка в защитата, но стреля покрай вратата. След това Кристиан Ледесма стреля от далеч, но и той не бе точен. Юве пък отговори с възможност за Симоне Пепе, който овладя в наказателното поле, излъга защитник и стреля, но над вратата. Крилото на „бианконерите“ имаше още един шанс в 32-ата минута, когато напредна и отправи удар от дистанция, но вратарят улови. В 34-ата минута обаче гостите организираха перфектна контраатака, Матри напредна от ляво и пусна за Пепе на точката на дузпата и този път той не сгреши откривайки резултата в срещата – 0:1. В 37-ата минута пък Федерико Маркети бе на път да направи фатална грешка при опит да овладее една топка, която обаче рикошира в крака на Пепе и се насочи опасно към вратата, но за късмет на домакините излезе в аут.

Втората част стартира с натиск на Лацио. В 48-ата минута Ернанеш отправи опасен изстрел, но право в ръцете на Буфон. След това на няколко пъти удари на играчи на домакините бяха блокирани от защитници на „старата госпожа“. В 54-ата минута пък Сенад Лулич стреля с глава от близо, но прекалено слабо. В 60-ата минута удар на Ернанеш се отби от гредата, а при добавката и Лулич не успя да отбележи. Минута по-късно пък Буфон трябваше да се намесва решително след нов изстрел на Ернанеш.

Постепенно обаче Ювентус успя да спре устрема на „орлите“ и да изнесе играта в по-предни позиции. Гостите обаче не атакуваха така настървено, както през първата част, а постепенно започнаха да бранят крехката си преднина. В 73-ата минута обаче „бианконерите“ бяха близо да решат всичко в своя полза, след като Емануеле Джакерини изскочи очи в очи с Маркети, но вратарят успя да отрази удара му. Халфът на Юве пропусна нова добра възможност в 79-ата минута, след като засече центриране на Матри, но покрай вратата. След това и удар на Матри профуча покрай вратата. Сисе пък пропусна добра възможност да изравни резултата в 87-ата минута, но изстрелът му бе слаб и не затрудни Буфон.

В крайна сметка мачът завърши с минимален успех на Ювентус, който се отново оглави класирането с 25 точки в актива си и мач по-малко. Лацио пък остава на 3-ата поозиция с 22 точки.