Юве тушира Лацио с гол в 94-ата минута и излезе втори

Отборът на Ювентус записа изключително изстрадан успех в дербито с Лацио от 16-ия кръг в Серия А. „Бианконерите“ стигнаха до успеха с гол на Милош Красич две секунди преди края на даденото от съдиата четири минутно продължение. Преди това те бяха открили резултата във 2-ата минута чрез Джорджо Киелини, а Мауро Сарате бе изравнил в 14-ата минута. След този успех „старата госпожа“ се изравни по точки с днешния си съперник, но вече заема втората позиция в класирането с по-добра голова разлика.

Срещата започна отлично за Ювентус и още във 2-ата минута Алберто Акуилани центрира от корнер, Джорджо Киелини надскочи защитата на Лацио и с глава откри резултата. Само 6 минути по-късно отново Акуилани направи хубав пробив и върна към Фабио Куалярела, който обаче от близо стреля покрай вратата. Постепенно Лацио успя да се окопити и в 14-ата минута Марко Сторари не се намеси добре при едно центриране, което доведе до разбъркване в наказателното поле на домакините, топката стигна до Мауро Сарате и той със силен удар възстанови равенството.

Гостите бяха много близо до ново попадение още в следващата си атака, след като Серджо Флокари избяга на защитата на съперника, но стреля покрай вратата. В 18-ата минута пък Акуилани с удар от фаул тресна гредата зад Фернандо Муслера. Халфът на „старата госпожа“ бе един от най-дейните на терена и отново той стреля опасно в 30-ата минута, но над вратата. В 43-ата минута пък Лацио отговори с хубав дар на Ернанеш, но извън рамките на вратата.

Ювентус стартира второто полувреме по-настъпателно и в 50-ата минута Акуилани отправи опасен удар от движение, но Фернандо Муслера показа добър рефлекс и опази вратата си. „Старата госпожа“ като че ли повече търсеше нов гол, но атаките на тима спираха около границата на наказателното поле на съперника, който се отбраняваше много умело. В 69-ата минута дори при един корнер „орлите“ бяха близо до попадение, след изстрел с глава на Андре Диаш, но малко над вратата.

Юве обаче продължаваше да натиска и в 72-ата минута Симоне Пепе стреля опасно, но Муслера отново спаси вратата си. След това и Винченцо Якуинта отправи удар от границата на наказателното поле, но след рикошет, топката отново отказа да посети вратата. Фелипе Мело също имаше шанс да стреля с глава, но прекалено слабо. След това отново Пепе затрудни Муслера, но вратарят отново показа класа. В даденото от съдията продължение обаче, Милош Красич направи невероятен пробив от дясно и чукна топката над плонжа на вратаря, който този път не успя да се намеси добре и в крайна сметка кълбото се озова в мрежата му за крайното 2:1.

След този успех Ювентус излезе на втората позиция в класирането с 30 точки, колкото има и Лацио, който обаче вече е 4-ти, изпреварен с по-добра голова разлика и от Наполи.

ЮВЕНТУС – ЛАЦИО 2:1
1:0 Киелини 2′