Лацио удари Интер и свали усмивката на Страмачони

Отборите на Лацио и Интер изиграха интересен двубой в последния кръг на Серия „А” за този сезон пред над 50 000 тифози на „Олимпико”.

Домакините надвиха своя противник с 3:1 след три попадения след почивката, като обърнаха резултата след 24-ия гол на Диего Милито за сезона.

Либор Козак (58), Андреа Кандрева (62) е Стефано Маури (90) донесоха успеха на „орлите”, които завършиха сезона на четвърто място само на две точки от последното място, даващо право на участие в Шампионската лига. Така тимът на Едоардо Рея ще бъде най-напред поставения италиански тим в Лига Европа за сметка на „нерадзурите”, които завършиха сезона шести. Въпреки по-добрата игра днес миланският гранд допусна елементарни грешки през втората част и пропусна успеха, като с тази загуба новият сезон ще започне много рано, тъй като тимът ще стартира от предварителните кръгове на турнира.

Това помрачи усмивката на младия наставник Андреа Страмачони, който направи страхотен дебют начело на Интер и бе на крачка от чудото да го вкара в Шампионската лига преди два кръга.

Двата тима мечтаеха днес за сезнационно класиране на трето място в последния момент, но Удинезе не остави шансове на своите конкуренти. Милито откри от дузпа секунди преди края на първото полувреме, но Козак с глава изравни, а веднага след това Кандрева донесе пълен обрат на римския тим.

Майкон нацели гредата, а „нерадзурите” бяха близо до изравняването, но в последната минута при контраатака Маури вкара четвъртия си гол за сезон и донесе 18-ата победа за сезона на своя отбор.

Така съставът на Рея може само да съжалява, че пропусна уникален шанс тази година да се върне сред най-добрите в Европа, но поради множеството контузии остана на две точки от „фриуланите”.

За Интер положителното освен успеха над Милан миналата седмица е, че Страмачони върна желанието и облика на игра на „нерадзурите”, но разбира се през лятото трябва да се случат много неща, за да може тимът да се върне на върха в Италия.