Лацио си върна настроението точно за дербито с Рома

Лацио записа изключително важна в психологически аспект победа с 2:1 като гост на Фиорентина в мач от 6-ия кръг на калчото. По този начин „орлите“ се изравниха по точки с градския си съперник Рома преди столичното дерби в следващия кръг на 16 октомври.Ернанеш (28) и Мирослав Клозе (83) бяха точни за отбора на Едоардо Рея, а преди тях Алесио Черчи (8) реализира за бившия тим на Валери Божинов. Като цяло Лацио в никакъв случай не заслужаваше да си тръгне с трите точки, тъй като през второто полувреме и особено в минутите преди попадението на Клозе Фиорентина доминираше и се очакваше всеки момент да порази Федерико Маркети Вратарят на „светлосините“ обаче показа висша класа и спаси мрежата си след удари на Черчи,Стеван Йоветич и Сантиаго Силва.

Началото беше за домакините, които ликуваха след само 8 минути игра. След разбъркване при корнер Йоветич подаде на бившия футболист на Рома Черчи, който промуши кълбото в мрежата, независимо опитите на Маркети и двама защитници да го спрат.

След гола домакините веднага предадоха инициативата на Лацио и резултатът не закъсня. В 28-ата минута Клозе подаде вляво на Ернанеш, който с премерен шут по диагонала възстанови ремито. След това бразилецът имаше още две прекрасни възможности за гол, но нямаше късмет. Сънародникът му Андре Диаш също затрудни Артур Боруц с глава.

Постепенно Фиорентина си възвърна надмощието и пред вратата на гостите стана напечено. В 83-ата минута обаче влезлият като смяна Джузепе Скули центрира и Клозе в свой стил с глава матира домакините за крайното 2:1 в полза на Лацио.