Лацио се изложи насред Рим

Българският национален защитник Живко Миланов записа цял мач за румънския Васлуй при изненадващото равенство 2:2 на тима като гост срещу италианския Лацио в мач от Група „D“ на старта Лига Европа. Румънците дори пропуснаха да си тръгнат от Рим с трите точки, тъй като водеха в резултата с 2:1 през второто полувреме и бяха с човек повече на терена.

Френският нападател Джибрил Сисе изведе „орлите“ напред в 35-ата минута от дузпа, но Уесли Лопес изравни в 59-ата. Три минути след това Лучано Дзаури бе изгонен от игра, като предизвика дузпа в полза на Васлуй. Уесли Лопес не сбърка от бялата точка и изненадващо румънците поведоха в резултата. Все пак, в 71-ата минута Джузепе Скули спаси италианците от загуба, като се разписа за крайното 2:2 след асистенция на Сисе.