Лацио мушна три на Каляри и се върна в тройката

Отборът на Лацио записа ценна победа с 3:0 в гостуването си на Каляри от 10-ия кръг в Серия „А“ и по този начин се завърна на третата позиция във временното класиране, с равни точки с втория Удинезе. Сенад Лулич и Мирослав Клозе дадоха преднина от два гола на „орлите“ с точни изстрели в 39-ата и 44-ата минута на срещата, а класическото 0:3 бе оформено от Томазо Роки в 89-ата минута, като това бе неговият гол номер 100 с екипа на Лацио. Тази победа пък продължи серията на римляните от 7 поредни мача без поражение в първенството.

Каляри стоеше по-добре на терена в началните минути на срещата и организира няколко интересни атаки, които обаче завършваха с неточни изстрели на техните нападатели. Лацио пък издебна своя момент в края на първото полувреме и с две попадения в рамките на пет минути на практика реши всичко в своя полза. В 39-ата минута Джибрил Сисе изведе добре Лулич, който с техничен удар от дистанция прати топката в мрежата за 0:1. В 44-ата минута пък отново Сисе изработи головата ситуация, след като центрира към Клозе, който с глава заби втория гол в срещата. Минута преди края на мача пък гостите окончателно сложиха точка на спора с гол на Томазо Роки и така оформиха класическото изражение на своя успех.

След тази победа Лацио събра актив от 18 точки и се изкачи до 3-ото място в класирането, с равни точки с втория Удинезе, но по-лоша голова разлика. Каляри пък се намира на 8-ата позиция с 13 точки.