Кучка „ухапа“ лошо Лацио на „Олимпико“

Лацио допусна домакинско поражение с 1:2 от Дженоа в двубой от 3-ия кръг на калчото. Така „орлите“ регистрираха трети пореден мач без успех след 2:2 срещу Милан за първенство и 2:2 срещу Васлуй в Лига Европа. Всичко започна перфектно за столичани, след като в 10-ата минута бившият ас на тима от Генуа Джузепе Скули откри резултата след перфектно подаване на Мирослав Клозе отдясно. След това „лациалите“ се скъсаха да пропускат, като се откроиха Клозе, Джибрил Сисе, Ернанеш и Скули. На другата врата също беше интересно, тъй като играчите на Дженоа се възползваха от нестабилната отбрана на домакините и атакуваха при всяка възможност.

Обратът стана факт след почивката и в неговата основа беше офанзивният халф на гостите Юрай Кучка. В 54-ата минута чехът навърза с лекота капитана на „орлите“ в този мач Кристиан Броки и Матузалем, след което изведе Родриго Паласио сам срещу Федерико Маркети и нападателят не сгреши – 1:1. В 72-ата минута Кучка сам вкара втория гол, като този път Паласио го изведе очи в очи с вратаря. Полузащитникът на Дженоа го преодоля и търкулна топката зад голлинията, с което на практика донесе дебютната победа за своя отбор за сезона. На играчите на Едоардо Рея не помогна и назначеното 7-минутно продължение, в което резервата Мобидо Диаките беше най-близо до изравнителното попадение.

В крайна сметка Лацио не успя да да стигне до трети пореден „Х“, след като в четвъртък при аналогичен развой на събитията се докопа до 2:2 срещу Васлуй с късен гол на Скули. За днешната среща треньорът Рея се върна към схемата 4-2-3-1 от гостуването на Милан за разлика от 4-4-2 срещу румънците.

В междинния кръг през идната седмица Дженоа приема Катаня, а Лацио гостува на Чезена.