Клозе не успя да изведе Лацио на върха

Отборът на Лацио пропусна уникална възможност да поведе в Серия „А” след деветия кръг. „Орлите” завършиха 1:1 с Катаня на своя стадион „Олимпико”, въпреки че водеха на почивката с 1:0 и с актив от 15 точки делят второто място с Удинезе. При победа играчите на Еди Рея щяха да изпреварят лидера Ювентус (16) с актив от 17 точки.

През първата част най-добрият играч на отбора Мирослав Клозе взриви трибуните с петия си гол за сезона. Германският национал се разписа с глава след центриране на Кристиян Броки, но до края на полувремето гостите се съвзеха. Малко преди края на полувремето Джузепе Биава се контузи лошо и бе заменен принудително.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и в 63-ата минута след много груба грешка на Мариуш Станкевичус,Гонсало Берхесио изравни отблизо. До края на срещата домакините се вдигнаха на щурм, но нямаха късмета да вкарат втори гол и да полетят сами на върха в първенството. Скули, Ернадеш и Диаките пропуснаха да донесат трите точки.

Така Лацио прекъсна серията си от три поредни победи, а Катаня на Винченцо Монтела от пет мача не познава вкуса на поражението.