Живко Миланов и Васлуй объркаха сметките на Лацио

Отборите на Васлуй и Лацио завършиха 0:0 в среща от петия кръг в груповата фаза на Лига Европа.
Българският национален защитник Живко Миланов записа 90 минути за румънския тим.

В 11-ата минута германският нападател на Лацио Мирослав Клозе направи страхотен пропуск, като от непосрдествена близост стреля право във вратаря на домакините Витаутас Черниаускас. Отговорът на Васлуй дойде в 31-ата минута, когато Майк Теванджера отправи ефектен и опасен удар от въздуха, но стражът на „орлите“ от Рим Федерико Маркети изби в корнер. В 36-ата минута Сенад Лулич от Лацио стреля отдалеч, но не затрудни Черниаускас. Секунди след това Клозе би неточно, а в 42-ата минута Гладстон от Васлуй опита шут от въздуха отблизо, но Маркети изби в ъглов удар.

Девет минути след почивката френският нападател на Лацио Джибрил Сисе стреля в аут, а минута след това Миланов удари лошо крака си, но доигра двубоя. В 61-ата минута Адаилтон отправи опасен изстрел към вратата на италианците от фаул, но топката мина на сантиметре встрани от целта. В 69-ата минута активният Майк Темванджера вкара с глава, но голът бе отменен заради засада на зимбабвийския нападател.

В 74-ата минута резервата Джузепе Скули пропусна златен шанс за Лацио, като стреля над вратата от много изгодна позиция след центриране на Клозе отдясно. В 83-ата минута се стигна до нова опасност пред вратата на Васлуй и удар на друга резерва – Томазо Роки, но в аут. Секунди след това пък Темванжджера стреля опасно с глава, но Маркети изби. Роки и Скули пропуснаха по още един добър шанс до края и мачът завърши без голове.

Победител в Група „D“ е Спортинг (Лисабон) на Валери Божинов, който дотук има 12 точки на върха. Втори е Васлуй с 6 точки, а Лацио е трети, също с 6. На последното четвърто място е Цюрих с 2 точки.

В последните срещи в групата Лацио е домакин на Спортинг, а Васлуй гостува на Цюрих.