Голов фестивал на нападателите на Милан и Лацио откри Серия „А“

Сезонът в Серия „А“ стартира с драматичен двубой между шампиона Милан и Лацио на „Джузепе Меаца“ от втория кръг. Съперниците си поделиха по една точка след равенството 2:2, като и двата тима могат да съжаляват, че пропуснаха да започнат първенството с пълен актив. „Орлите“ нямат победа срещу „росонерите“ от 1989 година в Милано, но в 21-ата минута, подобно на сезон 2002/2003, година водеха с 0:2. Точни за лациалите бяха двете нови звезди в атаката на тима Мирослав Клозе (12) и Джибрил Сисе (21), които едновременно дебютираха в калчото.

Техните колеги от нападението на шампионите Златан Ибрахимович (29) и Антонио Касано (32) обаче не им останаха длъжни и в рамките на 180 секунди възстановиха равенството с първите си голове за този сезон в първенството.

„Росонерите“ бяха без Кларънс Зеедорф,Дзамброта, Алешандре Пато и Марк ван Бомел пък започнаха сезона от пейката. Дебютантът в тима Алберто Акюлани бе титуляр. Именно пред юношата на Рома се откри първата възможност за гол. В седмата минута той бе изведен отлично от Златан Ибрахимович, но сам срещу вратаря на гостите уцели тялото му от един метър.

Тимът на Еди Рея бе видимо по-свеж и агресивен и резултатът бе открит от „орлите“. Стефано Маури подаде на Клозе и германецът с хубав финт елиминира Алесандро Неста и вкара дебютния си гол в Серия „А“. Останаха съмнения за игра с ръка на голмайстора на Бундестима.  В 21-ата минута гостите нанесоха и втори удар, този път чрез Джибрил Сисе, който надскочи Неста и с глава не остави шансове на Абиати, който пък по-рано спаси негово изстрел.

Заради контузия Дженаро Гатузо бе заменен от Марк ван Бомел минута преди втория гол.

В 29-ата минута Златан Ибрахимович намали след отлично подаване на Антонио Касано, който пък бе изведен зад защитата от Акуилани.  Интересното е, че Ибра се разписа за първи път с „червено-черната“ фланелка в Серия „А“ срещу Лацио. Първият бе миналата година на „Олимпико“, при равенството 1:1.

Вратарят на гостите Алберто Бизари спаси вратата си след силен шут на Кевин-принс Боатенг в 31-ата минута, но секунди след това Касано с глава изравни. Националът на Италия се разписа след центриране от корнер на Акуилани.Ернанеш пропусна прекрасна възможност да върне преднината на „орлите“ в 35-ата минута след подаване на Конко, но стреля в аут от 11 метра.

Милан започна силно втората част и първо Касано, а след това Боатенг пропуснаха да вкарат трети гол в рамките на 180 секунди след подавания на Ибрахимович.
Следващото положение бе в 62-ата минута, когато Касано нацели дясната греда на гостите след поредното подаване на Ибрахимович, а минута след това Бисари спаси вратата си след удар на Боатенг.

Френският голмайстор Сисе пък бе на път да матира отново Абиати, след като го преодоля, но Неста изби на метър от голинията и предодврати трети гол.
Последното попълнение на „червено-черните”Антонио Ночерино замени Акуилани и дебютира за клуба.

В 84-ата минута Ибрахимович бе изведен очи в очи с Бисари от Касано, но вратарят спаси. Влезлият като резерва на мястото на контузилия се в дясното рамо Боатенг Пато пропусна отлична възможност в 93-ата минута. Ибра отново свали топката с глава към бразилеца, но той стреля висока над гредата.

Двубоят завърши със скандал между играчите на домакините и рефера Джанлука Роки, който свири края на срещата при центрирането на Касано от корнер в петата минута на даденото такова продължение.

Лацио демонстрира отлично лице и нападателен стил през първите 30 минути преди да се изморят играчите, което гарантира на тифозите, че ще имат много поводи за радост през сезона. Домакинът Милан пък заигра като отбор след влизането на Ван Бомел, но допуснатите два гола в началото им костваха скъпо.  Наставникът Алегри трябва да промени доста неща за вторник, ако иска тимът му да се представи достойно на „Камп Ноу” срещу Барселона от Шампионската лига.

Интересното е, че Алегри няма победа над Лацио и Рея откакто води Милан, след като миналия сезон двата отбора не се победиха нито веднъж – 1:1 в Рим и 0:0 на „Сан Сиро”.

Сезонът в Италия трябваше да стартира още в края на август, но бе отложен заради стачка на футболистите и този двубой по програма от втория кръг на калчото откри сезона.